İndirim!

Özde Dindar Sözde Dindar

270,00

İndirilmiş olduğu orijinal halini koruduğuna iman etmiş olduğum Kur’an’da bir konu, herhangi bir bilim kitabında olduğu gibi sıra ile ve insan mantığı ile anlatılmaz. Bilgi ya tek bir ayette veya bir surenin birkaç ayetinde veya kitabın farklı sure ve ayetlerinde bilgi kırpıntıları şeklinde verilmiştir. Çünkü bu yöntem ile okuyanın kitabı yavaş yavaş, anlaya anlaya, anladığı üzerinde düşüne düşüne ve tüm yaşamı boyunca tekrar tekrar okuması amaçlanmaktadır. Çünkü Kur’an her okuyuşta farklı bir yönü fark edilip, farklı anlaşılan ve yorumlanan özellikte Mucize bir kitaptır.

İstek Listeme Ekle
İstek Listeme Ekle

Açıklama

Özde Dindar Sözde Dindar Kitabı Hakkında: İndirilmiş olduğu orijinal halini koruduğuna iman etmiş olduğum Kur’an’da bir konu, herhangi bir bilim kitabında olduğu gibi sıra ile ve insan mantığı ile anlatılmaz. Bilgi ya tek bir ayette veya bir surenin birkaç ayetinde veya kitabın farklı sure ve ayetlerinde bilgi kırpıntıları şeklinde verilmiştir. Çünkü bu yöntem ile okuyanın kitabı yavaş yavaş, anlaya anlaya, anladığı üzerinde düşüne düşüne ve tüm yaşamı boyunca tekrar tekrar okuması amaçlanmaktadır. Çünkü Kur’an her okuyuşta farklı bir yönü fark edilip, farklı anlaşılan ve yorumlanan özellikte Mucize bir kitaptır.

İşte belki sayılı birkaç konu düzeyinde de olsa, Kur’an’ın doğru anlaşılmasına fayda sağlar niyetiyle, insanları okumaktan uzaklaştıracak kalınlıkta ve konu kalabalığında olmayan, kolay okunacak kısalıkta, fakat çok sayıda konuyu açıklayacak özellikte yardımcı kitaplar hazırlamayı uygun buldum.
Bu kitapta da 33 farklı konu bölümler halinde hazırlandı.

Diğer iki amacımdan biri, bu kitaplar sayesinde insanımızı Ana Temel Kitap olan Kur’an’a yönlendirmek, ikincisi ise bu ve diğer kitapların gelirleri ile Eskişehir Tıp Fakültesi Öğrencilerine NÖVAK Vakfı olarak vermekte olduğumuz burslu öğrenci sayısını arttırmaktır.
Allah rızası için gayret ve çaba benden, takdir Allah’tan.

Prof. Dr. Gazi Özdemir ‘in Özde Dindar Sözde Dindar kitabı nın yanında diğer kitaplarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Prof Dr Gazi Özdemir Kimdir ?

Prof. Dr. Gazi Özdemir, Osmangazi Üniversite Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Nöroloji ABD Öğretim üyesidir. Emekli bir yazar olan Özdemir, 1944 yılında Hatay’da doğmuştur. Lise eğitimini Antakya’da alan Özdemir, üniversite eğitimi ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlandığını ifade etmektedir. İhtisasını ise Nöropsikiyatri alanında gerçekleştirmiş olan Özdemir, 1980 yılına gelindiğinde nöroloji doçenti unvanına sahip olmuştur. Özdemir’in en dikkat çeken kitapları arasında Kur’an meali ve aynı zamanda tefsir niteliği bulunan “Son Davet Kur’an” kitabı ve Kur’an sözlüğü olan “Oku” kitapları yer almaktadır. Ayrıca Din ve Beyin, Kur’an ve Son İslam, Kur’an Kadını Koruyor, Tevrat ve İncil’de Önceki İslam gibi kitapları da binlerce okuyucuya ulaşmıştır.

Ek bilgi

Ağırlık 0,479 kg
Boyutlar 21 × 13,5 × 3,40 cm
Yazar

Yayınevi

Yayın Tarihi

Sayfa Sayısı

ISBN

Dil

Kağıt Cinsi

Cilt Tipi

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Özde Dindar Sözde Dindar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Hoşunuza gidebilir…

Hızlı Menü
×
×

Sepet