Best Seller

Allah’ın İpine Sımsıkı Sarılın

Stok durumu: Stokta var

 39,00  23,40

Allah’ın güzel isimleriyle dileyin; gerçek olsun…
Geçin aynanın karşısına, görüntünüz aynada değil mi? Aynadaki görüntünün kendine ait bir varlığı var mı? Elbette akisten ibaret ve kendi nefsiyle var olmayan bir şey, hayal yani. Ama onu hissediyoruz. Gözümüz onu görüyor. Var olmayan şeyi görüyoruz. Ancak onda bir hakikat olmasaydı onu görebilir miydik? O aslı olmayan görüntünün batınında bir hakikat gizli olmasaydı asla hissedilemezdi değil mi? Nedir onu var olarak gösteren? Bizim varlığımız değil mi? Çekilin şimdi aynanın karşısından ve tekrar bakın. Nerede biraz önceki görüntü? Asıl olana bağlılığı anlayabiliyor musunuz? Hayali olanı mutlak olanın desteklemesi işte budur. Âlem dediğimiz bize görünen her şey, varlığını işte böyle elde eder.

Miktar :
Karşılaştır

Allah’ın güzel isimleriyle dileyin; gerçek olsun…
Geçin aynanın karşısına, görüntünüz aynada değil mi? Aynadaki görüntünün kendine ait bir varlığı var mı? Elbette akisten ibaret ve kendi nefsiyle var olmayan bir şey, hayal yani. Ama onu hissediyoruz. Gözümüz onu görüyor. Var olmayan şeyi görüyoruz. Ancak onda bir hakikat olmasaydı onu görebilir miydik? O aslı olmayan görüntünün batınında bir hakikat gizli olmasaydı asla hissedilemezdi değil mi? Nedir onu var olarak gösteren? Bizim varlığımız değil mi? Çekilin şimdi aynanın karşısından ve tekrar bakın. Nerede biraz önceki görüntü? Asıl olana bağlılığı anlayabiliyor musunuz? Hayali olanı mutlak olanın desteklemesi işte budur. Âlem dediğimiz bize görünen her şey, varlığını işte böyle elde eder. Âlem, aynadaki izle var olabilen görüntümüz gibi, Hak’kın mutlak varlığıyla var olup görünen bir hayalden başka bir şey değildir aslında. Âlemdeki görüntülerden her biri Hak’kın ilahî isimlerinden birinin yansımasıdır.
Her an, bir yok olan bir var olanlara gönlünü sıkıca zincirledikten sonra; “İSTEDİĞİM HİÇBİR ŞEY OLMUYOR” diye şikâyet etmek ne kadar anlamsız!…
GÖNLÜNÜZÜ BOŞALTIN Kİ; HEP VAR OLAN GELSİN YERLEŞSİN GÖNLÜNÜZE.

Yazar

ISBN

978-605-4182-61-9

Sayfa Sayısı

256

Dil

Yayınevi

Yayın Tarihi

01-09-2016

Cilt Tipi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

Kitap Kağıdı

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Allah’ın İpine Sımsıkı Sarılın” için yorum yapan ilk kişi siz olun
Yükleniyor...