Best Seller

MEVLANA – Kur’an’ın Kulu Kölesi

Stok durumu: Stokta var

 70,00  48,00

Miktar :
Karşılaştır

Mevlana açıkça Kur’an’ın kulu kölesi Hz. Muhammed’in nurlu yolunun toprağı olarak kendini takdim etmiştir. Onun çağrısı İslam’a Kur’an’a Peygamberin yoluna ve İslam’ın Kur’an’ın anlaşılmasıile aşkla yaşanmasına Peygamberin yolundan aşk’la yürünmesine yönelik olmuştur.

Mevlana’nın düşünceleri dikkatli ve sistematik bir bütünlük içinde incelendiğinde bütün eserlerinin Kur’an ayetlerinden ve peygambere atfedilen ve yine Kur’an temelli sözlerinden hareketle İslâm’ın esası olan tevhid (Allah’ın birliği) inancını dile getirmek üzere yazıldığı görülecektir.

Dolayısıyla diyebiliriz ki Mevlana’yı anlamak için Kur’an’ı çok iyi anlamak gerekirken Kur’an’ı iyi anlamış olmak da Mevlana’yı anlamayı sağlayacaktır.

Bu kitapta Dr. Özdemir’in Mevlana’nın beş eseri olan Mesnevi Divan-ı Kebir Fi-Hi Ma-Fih Mecalis-i Sab’a ve Mektuplar’dan özlü sözler olarak seçmiş olduğu bal damlalarında toplam 1720 ayete değinilmiş olduğunu ve bu Kur’an ayetlerinin bir nevi tekrarının yapıldığını göreceksiniz. Seçilen bal damlalarının geneline bakıldığında temelde hepsinin yine Kur’an’a dayandırılmış olduğunu sizler de fark edeceksiniz.

Cilt Tipi

Karton Kapak

ISBN

978-975-6238-65-3

Kağıt Cinsi

70 gr. enso kitap kağıdı

Sayfa Sayısı

552

Yazar

Yayın Tarihi

2017

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“MEVLANA – Kur’an’ın Kulu Kölesi” için yorum yapan ilk kişi siz olun
Yükleniyor...